تصفیه هوا

آلودگی هوا امروزه از بزرگترین معضلات در کلان شهرهای ایران از جمله تهران , اصفهان , شیراز و .. به شمار می‌رود.در این راستا خرید دستگاه تصفیه هوا جهت بهبود کیفیت هوایی که در محیط خانه و اداره تنفس می‌کنیم میتواند راهگشا باشد.دستگاه تصفیه هوا با عبور هوا از فیلترهای مختلف موجب حذف آلاینده ها از هوا میگردد.

آیا واقعا استفاده از دستگاه تصفیه هوا موثر است ؟

جهت پاسخ صحیح به این پرسش باید به چند نکته توجه نمود:

  • دستگاه تصفیه هوا باید از نظر اندازه و ظرفیت مناسب با متراژ محیط مورد استفاده باشد.
  • استفاده از تصفیه هوا در محیط های با رفت و آمد بسیار زیاد که درب ورودی پیوسته باز و بسته میگردد کارا نخواهد بود.با هر بار باز و بسته شدن درب ورودی مقدار زیادی هوای تصفیه نشده وارد محیط می‌گردد.
  • هنگام خرید دستگاه به نوع و تعداد فیلترهای به کار رفته توجه کنید.

با رعایت نکات فوق میتوان گفت دستگاه تصفیه هوا برای کاربردهای خانگی بسیار کارآمد است.و با استفاده از دستگاه تصفیه میتوان انواع آلودگیها و ویروس ها را از هوا جدا کرد.استفاده از این دستگاه ها از شب تا صبح و در زمان خواب کمک قابل توجهی به افزایش نشاط و انرژی در طول روز خواهد کرد.

فیلترهای به کار رفته در تصفیه هوا

پیش فیلتر :

این فیلتر قابل شستشو است.حذف ذرات آلرژی‌زا و ذرات ریز و درشت مانند پرز و موی حیوانات و و ذرات معلق توسط این فیلتر صورت می‌گیرد.آلودگی‌هایی که بر اثر احتراق ناقص سوخت اتفاق می‌افتد وذرات جامد معلق در هوا توسط پیش فیلتر گرفته می‌شود.

فیلتر پلاسما :

این فیلتر بر اساس خاصیت بار الکتریکی ذرات معلق در هوا را جذب می‌کند.

فیلتر هپا :

فیلتر هپا توان گرفتن حدود 98 درصد از آلاینده ها و ذرات معلق هوا را داراست.قدرت عملکرد این فیلتر بستگی به ضخامت و قطر فایبرهای تشکیل دهنده دارد. فیلتر هپا قابلیت جذب باکتری , ویروس , میکروب و ذرات بالا 1 میکرون دارد.فیلتر هپا قابلیت شستشو ندارد و در بازه زمانی نیاز به تعویض دارند.

فیلتر کربن فعال :

فیلتر کربن فعال جهت از بین بردن ترکیبات آلی فرار و بوهای نامطبوع  از هوا به کار می‌رود.در واقع وظیفه اصلی این فیلتر حذف عوامل شیمیایی از هواست.ذرات جذب شده توسط این فیلتر هرگز به هوا برگردانده نمی‌شود.کیفیت و عمر فیلتر کربن فعال بستگی به میزان کربن به کار رفته در آن دارد.

زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه هوا

  • پیش فیلتر قابلیت شستشو و استفاده مجدد دارد.
  • فیلتر کربن فعال و هپا بستگی به کیفیت شان دارای عمر یک تا دو سال هستند.
  • بهترین زمان تعویض فیلتر در آذر ماه و همزمان با پدیده وارونگی هوا در شهرهایی مانند تهران و اصفهان است.

سفارش خرید و ارسال کالا

ارسال دستگاه در شهر اصفهان رایگان و طی دو ساعت کاری امکان‌پذیر است.ارسال به دیگر شهرهای کشور طی دو روز کاری.

با خرید دستگاه تصفیه هوا از تهویه دما علاوه بر بهره مندی از ارزان‌ترین قیمت ها از اصل بودن کالای دریافتی مطمن باشید.

بیشتر

هیچ محصولی یافت نشد.